Week Schedule: Jan. 14-19

Monday, January 14, 2019
TIME EVENT DETAILS
4:00pm Math League: Middle School Meet




vs. St. Therese of Deephaven

4:30pm Wrestling: MS Conference Meet




vs. Dassel-Cokato, Glencoe-Silver Lake, Howard Lake-Waverly-Winsted, Hutchinson, Litchfield, Mound Westonka, Orono, Rockford Area, Waconia, Watertown-Mayer

5:00pm Gymnastics: C Conference Meet




vs. Annandale, Dassel-Cokato, Litchfield, New London-Spicer, Watertown-Mayer

Tuesday, January 15, 2019
TIME EVENT DETAILS
4:15pm Basketball: Boys 7th Game




vs. Glencoe-Silver Lake

4:15pm Basketball: Boys 8th Game




vs. Glencoe-Silver Lake

5:15pm Hockey: Girls JV Game




Del-Rkfd vs. Holy Family Catholic High School

5:15pm Hockey: Boys JV Game vs. St. Cloud Cathedral

5:45pm Basketball: Boys C Game




vs. Rocori

 @ Rocori High School
9A followed by 9B
5:45pm Basketball: Boys B Game




vs. Rocori

 @ Rocori High School
5:45pm Basketball: Boys JV Game




vs. Rocori

 @ Rocori High School
6:00pm Basketball: Girls C Game




vs. New Ulm

6:00pm Basketball: Girls B Game




vs. New Ulm

6:00pm Gymnastics: Var/JV Conference Tri vs. Glencoe-Silver Lake, New Prague

6:00pm Swim and Dive: Boys Var/JV Meet Minneapolis South vs. Del-WM

7:00pm Hockey: Girls Var Game




Del-Rkfd vs. Holy Family Catholic High School

7:15pm Basketball: Boys Var Game




vs. Rocori

 @ Rocori High School
7:15pm Hockey: Boys Var Game vs. St. Cloud Cathedral

7:30pm Basketball: Girls Var Game




vs. New Ulm

Wednesday, January 16, 2019
Thursday, January 17, 2019
TIME EVENT DETAILS
4:15pm Basketball: Girls C Game vs. Orono

4:15pm Basketball: Boys 7th Game vs. Rockford Area

4:15pm Basketball: Boys 8th Game vs. Rockford Area

5:30pm Basketball: Girls B Game vs. Orono

6:00pm Wrestling: Var/JV Dual Meet vs. New Prague

7:00pm Basketball: Girls Var Game vs. Orono

Friday, January 18, 2019
TIME EVENT DETAILS
4:15pm Basketball: Boys C Game vs. Orono

9A 4:15 – 9B 5:15
4:15pm Basketball: Boys B Game vs. Orono

5:00pm Wrestling: Var/JV Invitational




vs. Hibbing, Milaca, North Branch Area Public Schools, Paynesville Area, Pine City, Rush City/Braham (coop), Virginia

 @ North Branch High School
5:15pm Hockey: Girls JV Game New Prague vs. Del-Rkfd

5:15pm Hockey: Boys JV Game




Del-Rkfd vs. New Prague

5:30pm Basketball: Boys JV Game vs. Orono

7:00pm Basketball: Boys Var Game vs. Orono

7:15pm Hockey: Girls Var Game New Prague vs. Del-Rkfd

7:15pm Hockey: Boys Var Game




Del-Rkfd vs. New Prague

Saturday, January 19, 2019
TIME EVENT DETAILS
TBD Dance Team: Girls 7-12 Conference Tournament vs. Hutchinson

9:00am One Act Play: Var Festival vs. Glencoe-Silver Lake, Holy Family Catholic, New Prague, Orono, Rockford Area

12:00pm Dance Team: Var Conference Tournament




vs. Glencoe-Silver Lake, Holy Family Catholic High School, Hutchinson, Litchfield, Mound Westonka, New London-Spicer, New Prague, Orono, Rockford Area, Waconia

12:00pm Gymnastics: Var/JV Invitational




vs. Annandale, Brainerd, Buffalo, Chanhassen, Elk River, Monticello, Moorhead, Rockford Area, Sauk Rapids-Rice

Comments are closed.