Monday, September 16, 2019
TIME | EVENT | DETAILS |
---|---|---|
4:00pm |
|
vs. Watertown-Mayer |
4:00pm | Soccer: Boys MS Game | vs. STMA MSE |
4:00pm | Soccer: Boys MS Game(Cancelled) | vs. Watertown-Mayer |
4:00pm | Tennis: Girls C Match | vs. Orono |
4:15pm |
|
vs. Hutchinson |
4:15pm |
|
vs. Hutchinson |
4:15pm | Soccer: Girls C Game(Cancelled) | vs. New Prague |
4:15pm |
(Rescheduled from 09-09-19) |
vs. Robbinsdale Armstrong |
4:15pm | Tennis: Girls Var Match(Rescheduled from 09-09-19) | vs. Robbinsdale Armstrong |
5:00pm |
(Location Changed) |
vs. St. Cloud Apollo
@ St Cloud Apollo HS
|
6:00pm | Football: C Game | vs. Chanhassen |
6:00pm | Football: JV Game | vs. Chanhassen |
Tuesday, September 17, 2019
TIME | EVENT | DETAILS |
---|---|---|
3:30pm |
Cross Country: Var/JV Invitational
|
vs. Belle Plaine, Buffalo, Chanhassen, Chaska, Dassel-Cokato, Howard Lake-Waverly-Winsted, Le Sueur-Henderson, Mankato East, Rockford Area, Waconia, Watertown-Mayer
@ Crown College – Waconia
|
4:00pm | Soccer: Girls MS Game | vs. STMA Middle School West |
4:00pm | Soccer: Boys MS Game | vs. Buffalo Community Middle |
4:15pm |
|
vs. Rockford Area |
4:15pm |
|
vs. New Prague |
4:15pm |
|
vs. New Prague |
4:15pm |
|
vs. Glencoe-Silver Lake |
4:15pm |
|
vs. Glencoe-Silver Lake |
4:30pm |
|
vs. Chisago Lakes, Monticello |
4:30pm |
|
vs. Mound Westonka |
5:00pm |
|
vs. Rockford Area |
5:30pm | Volleyball: C Game | vs. Mound Westonka |
5:30pm | Volleyball: JV Game | vs. Mound Westonka |
5:45pm |
|
vs. Rockford Area |
7:00pm |
|
vs. Rockford Area |
7:00pm | Volleyball: Var Game | vs. Mound Westonka |
Wednesday, September 18, 2019
Thursday, September 19, 2019
TIME | EVENT | DETAILS |
---|---|---|
4:00pm | Soccer: Girls MS Game | vs. Rockford Area |
4:00pm | Soccer: Boys MS Game(Cancelled) | vs. Rockford Area |
4:15pm | Football: 7th Game | vs. Watertown-Mayer |
4:15pm | Football: 8th Game | vs. Watertown-Mayer |
4:15pm |
|
vs. Glencoe-Silver Lake |
4:15pm | Tennis: Girls JV Match | vs. Glencoe-Silver Lake |
4:15pm | Tennis: Girls Var Match | vs. Glencoe-Silver Lake |
4:15pm | Volleyball: 7th Game | vs. Hutchinson |
4:15pm | Volleyball: 8th Game | vs. Hutchinson |
4:15pm |
|
vs. Orono |
5:15pm | Soccer: Girls JV Game | vs. Holy Family Catholic High School |
5:15pm | Soccer: Boys JV Game | vs. Holy Family Catholic High School |
5:30pm | Football: C Game | vs. Rocori |
Spectators please bring your own chair. Park near the hockey arena or the back of the school. | ||
5:30pm |
|
vs. Orono |
6:00pm | Swim and Dive: Girls Var/JV Meet | vs. Litchfield |
7:00pm | Soccer: Girls Var Game | vs. Holy Family Catholic High School |
7:00pm | Soccer: Boys Var Game | vs. Holy Family Catholic High School |
7:00pm |
|
vs. Orono |
Friday, September 20, 2019
TIME | EVENT | DETAILS |
---|---|---|
4:15pm |
|
vs. Mound Westonka |
7:00pm | Football: Var Game | vs. Rocori |
Saturday, September 21, 2019
TIME | EVENT | DETAILS |
---|---|---|
7:00am |
|
vs. Big Lake, Minnetonka, Sauk Rapids-Rice, Shakopee, St. Cloud Cathedral, St. Michael-Albertville, Wayzata
@ Saint Michael-Albertville High School
|
7:00am |
|
vs. Minnetonka, Osseo, Saint Cloud Cathedral, Sauk Rapids-Rice, St. Michael-Albertville, Wayzata
@ Saint Michael-Albertville High School
|
9:00am |
Tennis: Girls Var Invitational
|
vs. Annandale, Benson, Crookston, Litchfield, Owatonna, St. Peter, Staples Motley |
10:00am |
Cross Country: Var/JV Invitational
|
vs. Milaca |
12:00pm | Swim and Dive: Girls Var/JV Invitational | vs. |
Varsity Only |
Leave a Reply